ThemeKey (7.x-3.0-rc1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Theme
hi: थीम

en: Screenshot for %theme theme
hi: %theme थीम के लिए स्क्रीनशॉट

en: no screenshot
hi: कोई स्क्रीनशॉट  नहीं

en: php
hi: पी.एच.पी

en: Selected
hi: चुना गया

en: Theme configuration
hi: विषय विन्यास

en: General
hi: सामान्य

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Operation
hi: काम

en: System default
hi: तंत्र तयशुदा

en: Debug
hi: डिबग

en: (site default theme)
hi: (साईट तय थीम)

en: Administration theme
hi: थीम प्रशासन
