Ticket (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Quantity
fa: تعداد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Active
fa: فعال

en: Module
fa: ماژول

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: None.
fa: هیچکدام.

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Available
fa: در دسترس

en: Cancel link
fa: پیوند لغو

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Ticket
fa: تیکت

en: Tickets
fa: تیکت ها

en: export
fa: صدور

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Ticket Type
fa: نوع تیکت
