Ticket (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Date Created
hi: निर्माण तारीख

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: None.
hi: कोई नहीं

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: manage fields
hi: फ़ील्ड्स का प्रबंधन

en: manage display
hi: प्रदर्शन का प्रबंधन

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
