Ticket (7.x-1.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (15 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: View
ps: ليد

en: Active
ps: فعال
