Ticket (7.x-1.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Active
cy: Gweithredol

en: This field is required.
cy: Mae'r maes yma'n ofynnol.

en: None.
cy: Dim

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: !name field is required.
cy: Mae maes !name yn ofynnol.

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: Edit link
cy: Golygu dolen
