Ticket (7.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Quantity
it: Quantità

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Active
it: Attivo

en: Module
it: Modulo

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: None.
it: Nessuno.

en: Availability
it: Disponibilità

en: Date created
it: Data di creazione

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Copy
it: Copia

en: Available
it: Disponibile

en: Cancel link
it: Link annulla

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: export
it: esporta

en: Edit link
it: Link modifica

en: Date updated
it: Data aggiornamento

en: manage fields
it: gestisci campi

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Entity ID
it: ID Entità
