Ticket (7.x-1.0-alpha4) - en to kk translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
kk: Конфигурацияны сақтау

en: delete
kk: Өшіру

en: Status
kk: Жағдайы

en: Register
kk: Тіркеу

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Cancel
kk: Келіспеу

en: Remove
kk: Өшіру

en: Description
kk: Сипаттама

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Weight
kk: Салмағы

en: Link
kk: Сілтеме

en: Name
kk: Аты

en: Label
kk: Атауы

en: Save
kk: Сақтау

en: Default
kk: Стандартты

en: Update
kk: Жанарту

en: View
kk: Қарау

en: Active
kk: Белсенді

en: This field is required.
kk: Міндетті өріс

en: None.
kk: Ешбір.

en: !name field is required.
kk: !name өрісін толтыру міндет.
