Ticket (7.x-1.0-alpha4) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Weight
ku: سەنگ

en: Link
ku: بەستەر

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Active
ku: چالاکە

en: This field is required.
ku: ئەم بۆشاییە پێویستە.

en: None.
ku: هیچ.

en: Date created
ku: بەرواری درووستکردن

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: Available
ku: هەیە

en: manage fields
ku: ڕێکخستنی خانەکان
