Ticket (7.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Active
oc: Actiu

en: Module
oc: Modul

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: None.
oc: Pas cap.

en: Date created
oc: Data de creacion

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Copy
oc: Copiar

en: Available
oc: Disponible

en: Cancel link
oc: Ligam d'annulation

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: export
oc: exportar

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: manage display
oc: gerir l'afichatge

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat
