Ticket (7.x-1.0-alpha5) - en to jv translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: delete
jv: busak

en: Register
jv: Ndaftar

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: View
jv: Tampilan

en: Active
jv: Aktif

en: Module
jv: Modul

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: manage fields
jv: Natani field

en: manage display
jv: nata tampilan

en: Entity ID
jv: ID Entiti
