Ticket (7.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: delete
sv: radera

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Quantity
sv: Antal

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Active
sv: Aktiv

en: Module
sv: Modul

en: This field is required.
sv: Detta fält är obligatoriskt.

en: Entity
sv: Objekt

en: None.
sv: Ingen.

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: Copy
sv: Kopiera

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Cancel link
sv: Länk för avbrytning

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Ticket
sv: Ärende

en: Tickets
sv: Ärenden

en: export
sv: exportera

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Start over
sv: Börja om

en: Date updated
sv: Uppdaterad den

en: manage fields
sv: hantera fält

en: manage display
sv: hantera visning

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Host entity
sv: Värdobjekt

en: Registrations
sv: Registreringar

en: Label !required
sv: Etikett !required

en: Host entity type
sv: Typ av värdobjekt

en: The entity type of the host entity.
sv: Objektstypen för värdobjektet.

en: Host entity ID
sv: ID för värdobjekt

en: The entity ID of the host entity.
sv: Objekts-ID för värdobjektet.

en: Author entity
sv: Författarobjekt

en: The user who created the registration.
sv: Användaren som skapade registreringen.

en: User entity
sv: Användarobjekt

en: The entity for which the registration belongs to. Usually a user.
sv: Objektet för vilken registreringen tillhör. Vanligtvis en användare.

en: State label
sv: Etikett för läge
