Ticket (7.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Quantity
uk: Кількість

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Active
uk: Активно

en: Module
uk: Модуль

en: Date Created
uk: Дата створення

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Entity
uk: Сутність

en: None.
uk: Ні.

en: Availability
uk: Доступність

en: Date created
uk: Дата створення

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Copy
uk: Копіювати

en: Available
uk: Доступно

en: Cancel link
uk: Посилання скасування

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Ticket
uk: Квиток

en: Tickets
uk: Квитки

en: export
uk: експорт

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Start over
uk: Почати знову

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Date updated
uk: Дата оновлення

en: manage fields
uk: керувати полями

en: manage display
uk: керувати відображенням

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Ticket Type
uk: Тип квитка

en: Remove item callback
uk: Видалити зворотний виклик елемента

en: Label !required
uk: Мітка !required

en: Total quantity
uk: Загальна кількість

en: State label
uk: Мітка стану

en: Ticket Types
uk: Типи квитків

en: Attendee
uk: Присутній

en: ticket type
uk: тип квитка
