Ticket (7.x-1.0-beta1) - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Active
ast: Activu

en: This field is required.
ast: Esti campu ye obligatoriu.

en: None.
ast: Nengún.

en: Date created
ast: Data de creación

en: !name field is required.
ast: El campu !name ye obligatoriu
