Ticket (7.x-1.0-beta2) - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: Register
vi: Đăng ký

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Link
vi: Liên kết

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Update
vi: Cập nhật

en: View
vi: Xem

en: Active
vi: Hoạt động

en: This field is required.
vi: Trường dữ liệu này là bắt buộc.

en: None.
vi: Không có.

en: Date created
vi: Ngày tạo

en: !name field is required.
vi: Thông tin !name cần được nhập.

en: Copy
vi: Sao chép

en: Available
vi: Có sẵn

en: export
vi: xuất ra

en: Edit link
vi: Sửa liên kết

en: manage fields
vi: quản lý trường

en: manage display
vi: quản lý hiển thị
