Ticket (7.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Quantity
ar: الكمية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Created
ar: الإنشاء

en: Active
ar: نشط

en: Module
ar: الوحدة

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: State
ar: الحالة

en: Entity
ar: الكيان

en: None.
ar: لا شيء.

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Copy
ar: نسخ

en: Available
ar: متوفّر

en: Ticket
ar: التذكرة

en: %name: illegal value.
ar: %name: قيمة غير صحيحة.

en: export
ar: تصدير

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Allowed values list: invalid input.
ar: قائمة القيم المسموح بها: إدخال غير صحيح.

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
ar: لا يمكن تغيير مفاتيح قائمة منسدلة (@field_name) تتوفر على معلومات.

en: Date Changed
ar: تاريخ التعديل
