Ticket (7.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (60 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: delete
nl: verwijderen

en: Register
nl: Registreren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Date Created
nl: Aanmaakdatum

en: This field is required.
nl: Dit veld is verplicht.

en: State
nl: Status

en: Entity
nl: Entiteit

en: None.
nl: Geen.

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Cancel link
nl: Annuleerlink

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: %name: illegal value.
nl: %name: niet toegestane waarde.

en: export
nl: exporteer

en: Your
nl: Uw

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Date updated
nl: Wijzigingsdatum

en: manage fields
nl: velden beheren

en: manage display
nl: weergave beheren

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Sign-in
nl: Inloggen

en: Allowed values list: invalid input.
nl: Lijst met toegestane waardes: ongeldige invoer.

en: Host entity
nl: Host-entiteit

en: Registrations
nl: Inschrijvingen

en: Remove item callback
nl: Item-callback verwijderen

en: State of the registration.
nl: Toestand van de registratie.

en: Registration State
nl: Registratietoestand

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
nl: Van een lijstveld (@field_name) met bestaande data kunnen de sleutels niet gewijzigd worden.

en: Host entity type
nl: Host-entiteitstype

en: The entity type of the host entity.
nl: Het entiteitstype van de host-entiteit.

en: Host entity ID
nl: Host-entiteit-ID

en: The entity ID of the host entity.
nl: De entiteit-ID van de host-entiteit.

en: Author entity
nl: Auteurentiteit

en: Registrant
nl: Ingeschrevene

en: State label
nl: Statuslabel

en: Attendee
nl: Deelnemer
