Ticket (7.x-1.0-beta4) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Quantity
is: Magn

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Module
is: Eining

en: Date Created
is: Dags stofnað

en: This field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út þennan reit.

en: State
is: Fylki

en: None.
is: Ekkert.

en: Date created
is: Dags stofnað

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: State of the registration.
is: Staða skráningar
