Ticket (7.x-1.0-beta4) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
