Ticket (7.x-1.0-beta4) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: Module
ro: Modul

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: State
ro: Status

en: Entity
ro: Entitate

en: None.
ro: Niciunul.

en: Date created
ro: Dată creată

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Copy
ro: Copiază

en: Available
ro: Disponibil

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: %name: illegal value.
ro: %name: valoare ilegală.

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Allowed values list: invalid input.
ro: Lista valorilor permise: intrare nevalidă.

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
ro: Un câmp de tip listă (@field_name) cu date existente nu poate avea cheile schimbate.
