Ticket (7.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Register
tr: Kaydol

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Quantity
tr: Miktar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Module
tr: Modül

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: State
tr: Durum

en: you
tr: siz

en: Entity
tr: Nesne

en: None.
tr: Hiçbiri.

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Copy
tr: Kopyala

en: Available
tr: Mevcut

en: Cancel link
tr: İptal bağlantısı

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Tickets
tr: Biletler

en: %name: illegal value.
tr: %name: Geçersiz değer.

en: export
tr: dışarı ver

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: manage display
tr: görüntüyü yönet

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Allowed values list: invalid input.
tr: İzin verilen değerler listesi: geçersiz girdi.

en: Registrations
tr: Kayıtlar

en: State of the registration.
tr: Kaydın durumu

en: Registration State
tr: Kayıt Durumu

en: Label !required
tr: Etiket !required

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
tr: Varolan veriye sahip bir liste alanının (@field_name) anahtar değerleri değiştirilemez.

en: Date Changed
tr: Değiştirilme Tarihi

en: State label
tr: Durum etiketi
