Time Entry (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: You have to specify a valid date.
uk: Необхідно вказати дійсну дату.

en: Date/Time
uk: Дата/Час

en: Add
uk: Додати

en: Save profile type
uk: Зберегти тип профілю

en: Delete profile type
uk: Видалити тип профілю

en: The human-readable name of this profile type.
uk: Легка для читання назва цього типу профілю.

en: A unique machine-readable name for this profile type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машинна назва цього профілю. Вона має містити лише латинські літери нижнього регістру, числа та символи підкреслення.

en: Format: %format
uk: Формат: %format
