Time Entry (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Mensalmente

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: All
pt: Tudo

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Repeat
pt: Repetir

en: You have to specify a valid date.
pt: Você deve digitar uma data válida.

en: Date/Time
pt: Data/Hora

en: No repeat
pt: Não repetir

en: Yearly
pt: Anualmente

en: Add
pt: Adicionar

en: Save profile type
pt: Salvar tipo de perfil

en: Delete profile type
pt: Excluir tipo de perfil

en: The human-readable name of this profile type.
pt: O nome deste tipo de perfil.

en: A unique machine-readable name for this profile type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome legível por máquina exclusivo para este tipo de perfil. Ele deve conter apenas letras minúsculas, números e sublinhados.

en: Repeat settings
pt: Configurações de repetição

en: Format: %format
pt: Formato: %format

en: Create Time Entry
pt: Criar Time entry

en: Start date must be lower than end date.
pt: A data de início deve ser anterior a data de fim.

en: Time Entry has been deleted.
pt: A Time entry foi apagada.

en: Time Entry type
pt: Tipo de Time Entry

en: Time Entries types
pt: Tipos de entrada de tempo
