Time Entry (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Monthly
fr: Mensuellement

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: All
fr: Tout

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: Repeat
fr: Répéter

en: You have to specify a valid date.
fr: Vous devez saisir une date valide.

en: Date/Time
fr: Date/Heure

en: No repeat
fr: Aucune répétition

en: Yearly
fr: Annuellement

en: Time Entry
fr: Minutage

en: Add
fr: Ajouter

en: Save profile type
fr: Enregistrer le type de profil

en: Delete profile type
fr: Supprimer le type de profil

en: The human-readable name of this profile type.
fr: Le nom affiché de ce type de profil.

en: A unique machine-readable name for this profile type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom unique compréhensible par une machine pour ce type de profil. Il ne peut contenir que des lettres minuscules, des chiffres et des underscores (_).

en: Repeat settings
fr: Paramètres de répétition
