Time Entry (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: You have to specify a valid date.
pt: Tem que indicar uma data válida.

en: Date/Time
pt: Data/Hora

en: Save profile type
pt: Guardar tipo de perfil

en: Delete profile type
pt: Eliminar tipo de perfil

en: The human-readable name of this profile type.
pt: O nome legível deste tipo de perfil.

en: A unique machine-readable name for this profile type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome legível por máquina e exclusivo para este tipo de perfil. Deve conter apenas letras minúsculas, números e sublinhados.
