Time Tracker (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: enabled
da: aktiveret

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Time
da: Tid

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Total
da: I alt

en: User
da: Bruger

en: hours
da: timer

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: Comment
da: Kommentar

en: End
da: Slut

en: Note
da: Bemærk

en: Ops
da: Operationer

en: Duration
da: Varighed

en: locked
da: låst

en: Activity
da: Aktivitet

en: First day of week
da: Første dag i ugen

en: Hours
da: Timer

en: on
da: til

en: Global Settings
da: Globale indstillinger

en: Locked
da: Låst

en: Activities
da: Aktiviteter

en: Select box
da: Afkrydsningsfelt

en: Value type
da: Værditype

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
da: En dato i et maskinlæsbart format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS foretrækkes.

en: Invalid date format.
da: Ugyldigt datoformat.

en: Days of the week
da: Ugedage

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
da: Relativt til det aktuelle tidspunkt, f.eks. "!example1" eller "!example2"
