Time Tracker (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (91 entries)

en: enabled
he: פעיל

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Author
he: מחבר/ת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Weight
he: משקל

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Time
he: זמן

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Total
he: סך הכל

en: User
he: משתמש

en: 1 hour | @count hours
he[0]: שעה אחת
he[1]: @count שעות

en: Comment
he: תגובה

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Note
he: הערות

en: Duration
he: משך

en: Start timer
he: הפעל שעון עצר

en: locked
he: נעול

en: Activity
he: פעילות

en: First day of week
he: יום ראשון בשבוע

en: Hours
he: שעות

en: Resume
he: הפעלה

en: Locked
he: נעול

en: Activities
he: פעילויות

en: Billable
he: מיועד לחיוב

en: Select box
he: בחירה מרשימה

en: Value type
he: סוג ערך

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
he: תאריך בתבנית מכונה כלשהי עם עדיפות לתבנית CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
he: תבנית תאריך לא חוקית.

en: Days of the week
he: ימי השבוע

en: Autocomplete textfield
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית

en: Time Entry
he: רישום זמן

en: Time Tracker Time Entry Method
he: שיטת הקלדת תיעוד זמן ביצוע

en: Time Interval (Start and End Times)
he: מרווח זמן (זמני התחלה וסיום)

en: Activity Name
he: שם הפעילות

en: Add an activity that time can be tracked for.
he: הוסף פעילות שניתן לעקוב אחר זמן הביצוע שלה.

en: Activity %name Deleted
he: פעילוצת %name נמחקה

en: eg. 2.5 or 2:30 for two and a half hours
he: כגון 2.5 או 2:30 עבור שעתיים וחצי

en: Enter an End time, or no time at all
he: הקלד זמן סיום, או ללא זמן כלל

en: Enter a Start time, or no time at all
he: הקלד זמן התחלה, או ללא זמן כלל

en: Time Entry Recorded
he: תיעוד זמן נרשם

en: Time Tracker Time Entries
he: תיעוד זמני ביצוע

en: Time logged:
he: הזמן שנרשם:

en: 1 hr | @count hrs
he[0]: 1 שעה
he[1]: @count שעות

en: 1 min | @count mins
he[0]: 1 דקה
he[1]: @count דקות

en: 1 minute | @count minute
he[0]: 1 דקה
he[1]: @count דקה

en: Edit a Time Entry
he: ערוך רישום זמן

en: Allow users to have multiple active timers at one time
he: אפשר למשתמשים להפעיל מספר שעוני עצר בו זמנית

en: You already have an active timer.
he: כבר יש לך שעון עצר פעיל.

en: Click here to view it.
he: לחץ כאן על מנת לצפות בו.

en: Timer started
he: שעון עצר החל

en: Could not start timer
he: לא ניתן להתחיל שעון עצר

en: Could not stop timer
he: לא ניתן לעצור שעון עצר

en: Timer reset
he: שעון עצר אותחל

en: Could not reset timer
he: לא ניתן לאתחל שעון עצר

en: Your Active Timers
he: שעוני העצר הפעילים שלך

en: Your timer is currently active.
he: שעון העצר שלך פעיל כעת.

en: Your time has been entered below.  <a href="!hours_field_link">Please complete the form</a>
he: הזמן שלך נרשם למטה.  <a href="!hours_field_link">אנא השלם את הטופס</a>

en: @name has an unsaved timer entry for this ticket
he: ל@name יש רשומת שעון עצר שלא נשמרה עבור פניה זו

en: Click <em>start timer</em> to begin tracking your time
he: לחץ על <em>התחל שעון עצר</em> על מנת להתחיל לעקוב אחר זמן העבודה שלך

en: You have no active timers at this time
he: אין לך שעוני עצר פעילים כעת

en: See all active timers
he: צפה בכל שעוני העצר הפעילים

en: Active Timers
he: שעוני עצר פעילים

en: Time Tracker Timer
he: שעון עצר לתיעוד זמן

en:  remaining
he:  נותרו

en: over by:
he: יסתיים ב:

en: Estimated Time:
he: הערכת זמן:

en: Time Logged:
he: זמן שנרשם:

en: Time Estimate
he: הערכת זמן

en: Total hours for
he: סך הכל שעות עבור

en: No time entered.
he: לא הוזן זמן.

en: Time Sheet
he: גיליון זמנים

en: My Time Sheet
he: גיליון הזמנים שלי

en: Timestamp of the Entry.
he: זמן תיעוד הרישום.

en: Is the Entry Billable?
he: האם יש לחייב זמן זה?

en: Relate an entry to the user who created it.
he: שייך תיעוד זמן למשתמש שיצר אותו.

en: Relate an entry to a comment.
he: שייך תיעוד זמן לתגובה.

en: Activity Name.
he: שם הפעילות.
