Time Tracker (7.x-1.3) - en to kn translation catalogue (44 entries)

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 hour | @count hours
kn[0]: ೧ ಗಂಟೆ
kn[1]: @count ಗಂಟೆಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: on
kn: ನಲ್ಲಿನ

en: Global Settings
kn: ಜಾಗತಿಕ ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Resume
kn: ಮರಳಿ ಆರಂಭಿಸು

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
