Time Tracker (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: enabled
ro: activat

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Author
ro: Autor

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Time
ro: Ora

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: hours
ro: ore

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: o oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment ID
ro: Id-ul comentariului

en: End
ro: Sfârşit

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Duration
ro: Durată

en: locked
ro: blocat

en: Activity
ro: Activitate

en: First day of week
ro: Prima zi a săptămânii

en: Above
ro: Deasupra

en: Locked
ro: Blocat

en: Activities
ro: Activități

en: Value type
ro: Tipul valorii

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ro: O dată în orice format ligibil de calculator. CCYY-MM-DD HH:MM:SS este preferat.

en: Invalid date format.
ro: Format de dată invalid.

en: Text format
ro: Formatare text

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Billed
ro: Facturat

en: Entity ID
ro: ID-ul entității
