Time Tracker (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Author
pt: Autor

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda

en: Tuesday
pt: Terça

en: Wednesday
pt: Quarta

en: Thursday
pt: Quinta

en: Friday
pt: Sexta

en: Saturday
pt: Sábado

en: Time
pt: Hora

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: hours
pt: horas

en: 1 hour | @count hours
pt[0]: 1 hora
pt[1]: @count horas

en: Comment ID
pt: ID do comentário

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Note
pt: Nota

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Duration
pt: Duração

en: locked
pt: bloqueado

en: Activity
pt: Atividade

en: First day of week
pt: Primeiro dia da semana

en: Hours
pt: Horas

en: Start Time
pt: Hora de início

en: End Time
pt: Hora de Fim

en: Above
pt: Acima

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Activities
pt: Atividades

en: Value type
pt: Tipo de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pt: Uma data em qualquer formato legível por máquina, preferivelmente AAAA-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
pt: Formato de data inválido

en: Text format
pt: Formato de texto

en: Days of the week
pt: Dias da semana

en: Autocomplete textfield
pt: Completar automaticamente o campo de texto

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
pt: Uma compensação da data e hora currente como "!example1" ou "!example2"
