Time Tracker (7.x-1.4) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: enabled
tr: etkin

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Time
tr: Zaman

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Total
tr: Toplam

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: hours
tr: saat

en: 1 hour | @count hours
tr[0]: 1 saat
tr[1]: @count saat

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment ID
tr: Yorum ID

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Duration
tr: Süre

en: locked
tr: kilitli

en: Activity
tr: Etkinlik

en: First day of week
tr: Haftanın ilk günü

en: Hours
tr: Saat

en: Above
tr: Üstte

en: Locked
tr: Kilitli

en: Value type
tr: Değer türü

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
tr: Makinada okunabilir herhangi bir biçimde bir tarih. YYYY-AA-GG SS:DD:ss tercih edilir (Y: yıl, A: ay, G: gün, S: saat, D: dakika, s: saniye).

en: Invalid date format.
tr: Geçersiz tarih biçimi.

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Days of the week
tr: Haftanın günleri

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)
