Time Tracker (7.x-1.4) - en to uk translation catalogue (72 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Time
uk: Час

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Total
uk: Всього

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: hours
uk: годин(и)

en: 1 hour | @count hours
uk[0]: @count година
uk[1]: @count години
uk[2]: @count годин

en: Comment
uk: Коментар

en: Comment ID
uk: ID коментаря

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Note
uk: Примітка

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Ops
uk: Дії

en: Duration
uk: Тривалість

en: Start timer
uk: Запустити таймер

en: locked
uk: заблоковано

en: Activity
uk: Активність

en: First day of week
uk: Перший день тижня

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Start Time
uk: Час початку

en: End Time
uk: Час закінчення

en: on
uk: увімкнено

en: Global Settings
uk: Глобальні параметри

en: Resume
uk: Поновити

en: Above
uk: Зверху

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Activities
uk: Діяльності

en: Below
uk: Нижче

en: Select box
uk: Спадний список

en: Entries
uk: Записи

en: Entry ID
uk: ІД запису

en: Value type
uk: Тип значення

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
uk: Дата в будь-якому машинному форматі. Кращий формат: CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
uk: Неприпустимий формат дати.

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Days of the week
uk: Дні тижня

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Billed
uk: Сплачено

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Update existing @entities
uk: Оновлювати наявні сутності @entities

en: Existing @entities will be determined using mappings that are a "unique target".
uk: Наявні сутності @entities будуть визначені через відповідності що є "унікальною ціллю".

en: Do not update existing @entities
uk: Не оновлювати наявні сутності @entities

en: Time Tracker
uk: Слідкування за часом

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
uk: Зміщення від поточного часу як-от "!example1" або "!example2"

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Skip hash check
uk: Пропускати перевірку гешу

en: Force update of items even if item source data did not change.
uk: Примусове оновлення елементів, навіть якщо вихідні дані елементу не змінювались.

en: Replace existing @entities
uk: Замінювати наявні сутності @entities
