Time Tracker (7.x-1.5) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: enabled
is: virkt

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Author
is: Höfundur

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Time
is: Tími

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: hours
is: klukkutímar

en: 1 hour | @count hours
is[0]: 1 klukkutími
is[1]: @count klukkutímar

en: Comment
is: Ummæli

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: locked
is: læst

en: First day of week
is: Fyrsti dagur vikunnar

en: Invalid date format.
is: Ógilt dagsetningarsnið.

en: Text format
is: Textaforsnið
