Time Tracker (7.x-1.6-rc1) - en to oc translation catalogue (51 entries)

en: enabled
oc: activat

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Time
oc: Ora

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: hours
oc: oras

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: Identificant (ID) del comentari

en: End
oc: Fin

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Duration
oc: Durada

en: locked
oc: verrolhat

en: Activity
oc: Activitat

en: First day of week
oc: Primièr jorn de la setmana

en: on
oc: activat

en: Global Settings
oc: Paramètres generals

en: Resume
oc: Reprendre

en: Above
oc: En dessús

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Activities
oc: Activitats

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: Invalid date format.
oc: Format de data invalid.

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
oc: Un decalatge a partir de la data actuala tal coma "!example1" o "!example2"

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat
