Time Tracker (7.x-1.6-rc1) - en to ru translation catalogue (74 entries)

en: enabled
ru: включено

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Author
ru: Автор

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Time
ru: Время

en: Timestamp
ru: Время

en: Total
ru: Итого

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: hours
ru: часов

en: 1 hour | @count hours
ru[0]: @count час
ru[1]: @count часа
ru[2]: @count часов

en: Comment
ru: Комментарий

en: Comment ID
ru: ID комментария

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: General Settings
ru: Основные параметры

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Ops
ru: Действия

en: Duration
ru: Продолжительность

en: locked
ru: заблокировано

en: Activity
ru: Активность

en: First day of week
ru: Первый день недели

en: Hours
ru: Часы

en: Start Time
ru: Время начала

en: End Time
ru: Время окончания

en: on
ru: вкл

en: Global Settings
ru: Глобальные настройки

en: Resume
ru: Продолжить

en: Above
ru: Сверху

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Activities
ru: Мероприятия

en: Below
ru: Внизу

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Billable
ru: Платные

en: Select box
ru: Блок выбора

en: Bundle
ru: Набор

en: Entries
ru: Записи

en: Value type
ru: Тип значения

en: Invalid date format.
ru: Неверный формат даты.

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: Days of the week
ru: Дни недели

en: Comment subject
ru: Тема комментария

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Autocomplete textfield
ru: Поле с автозаполнением

en: Activity ID
ru: Название занятия

en: Billed
ru: Оплачен

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Update existing @entities
ru: Обновлять существующие @entities

en: Existing @entities will be determined using mappings that are a "unique target".
ru: Существующие @entities будут определяться с помощью сопоставлений, которые являются «уникальными».

en: Do not update existing @entities
ru: Не обновлять существующие @entities

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
ru: Смещение от текущего времени, такое как "!example1" или "!example2"

en: Entity Bundle
ru: Подтип сущности

en: Skip hash check
ru: Пропускать проверку хеша

en: Force update of items even if item source data did not change.
ru: Принудительное обновление элементов, даже если исходные данные элементов не изменялись.

en: Replace existing @entities
ru: Заменять существующие @entities

en: Allow users to view all time entries
ru: Позволить пользователям просматривать записи за все время
