Time Tracker (7.x-1.6-rc1) - en to ur translation catalogue (31 entries)

en: enabled
ur: فعال

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Author
ur: مصنف

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: Time
ur: وقت

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: 1 hour | @count hours
ur[0]: ۱ گھنٹہ
ur[1]: @count گھنٹے

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Locked
ur: بند

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Text format
ur: متن کی آرائش
