Time Tracker (7.x-1.6-rc2) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Time
hi: समय

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Comment ID
hi: टिप्पणी आईडी

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Duration
hi: अवधि

en: locked
hi: तालाबंद

en: Activity
hi: गतिविधि

en: First day of week
hi: सप्ताह का पहला दिन

en: Above
hi: ऊपर

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
