Time Tracker (7.x-1.6-rc2) - en to hr translation catalogue (41 entries)

en: enabled
hr: omogućeno

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Author
hr: Autor

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Save
hr: Spremi

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Time
hr: Vrijeme

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Total
hr: Ukupno

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment ID
hr: ID komentara

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Duration
hr: Trajanje

en: locked
hr: zaključano

en: Activity
hr: Aktivnost

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Resume
hr: Nastavi

en: Above
hr: Iznad

en: Locked
hr: Zaključano

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Text format
hr: Oblik unosa
