Time Tracker (7.x-1.6-rc5) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Time
hu: Idő

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: hours
hu: órák

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Start
hu: Kezdete

en: End
hu: Vég

en: Note
hu: Megjegyzés

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Ops
hu: Műveletek

en: Duration
hu: Időtartam

en: locked
hu: zárolt

en: Activity
hu: Tevékenység

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Hours
hu: Órák

en: Start Time
hu: Kezdés ideje

en: End Time
hu: Befejezés ideje

en: on
hu: be

en: Global Settings
hu: Általános beállítások

en: Resume
hu: Folytatás

en: Above
hu: Felette

en: Locked
hu: Zárolt

en: Activities
hu: Tevékenységek

en: Below
hu: Alatta

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Select box
hu: Legördülő lista

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Entries
hu: Bejegyzések

en: Value type
hu: Értéktípus

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: Days of the week
hu: Hét napjai

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Activity ID
hu: Tevékenység azonosító

en: Billed
hu: Számlázva

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Select the input format for the body field of the nodes to be created.
hu: Ki kell választani a létrehozandó tartalmak törzs mezőjének beviteli formáját.

en: Update existing @entities
hu: Meglévő @entities frissítése

en: Existing @entities will be determined using mappings that are a "unique target".
hu: A meglévő @entities „egyedi cél” leképezések segítségével lesznek meghatározva.

en: Do not update existing @entities
hu: Meglévő @entities nem frissülnek

en: 1 hr | @count hrs
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
hu: Egy eltolás az aktuális időhöz képest, például "!example1" vagy "!example2"

en: Entity Bundle
hu: Mezőköteg
