Time Tracker (7.x-1.4) - en to be translation catalogue (41 entries)

en: enabled
be: уключана

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Author
be: Аўтар

en: Enabled
be: Уключана

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Date
be: Дата

en: Reset
be: Скінуць

en: Weight
be: Вага

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Save
be: Захаваць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Time
be: Час

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: User
be: Карыстальнік

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: hours
be: гадзінаў

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Start
be: Пачатак

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Duration
be: Працягласць

en: locked
be: заблакавана

en: First day of week
be: Першы дзень тыдню

en: Above
be: Вышэй

en: Locked
be: Зачынены

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: Days of the week
be: Дні тыдня

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці
