Time Tracker (7.x-1.6-rc5) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Time
cy: Amser

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Total
cy: Cyfanswm

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Comment
cy: Sylw

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: locked
cy: wedi cloi

en: First day of week
cy: Diwrnod cyntaf yr wythnos

en: Above
cy: Uwchben

en: Value type
cy: Math o werth

en: Invalid date format.
cy: Fformat dyddiad annilys.

en: Text format
cy: Fformat testun
