Time Tracker (7.x-1.6-rc1) - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: enabled
pl: włączone

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Author
pl: Autor

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Time
pl: Czas

en: Total
pl: Razem

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: hours
pl: godziny

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment ID
pl: ID komentarza

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Note
pl: Notatka

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Ops
pl: Operacje

en: Duration
pl: Czas trwania

en: locked
pl: zablokowany

en: Activity
pl: Aktywność

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Hours
pl: Godziny

en: on
pl: na

en: Global Settings
pl: Ustawienia Globalne

en: Resume
pl: Wznów

en: Above
pl: Ponad polem

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Activities
pl: Aktywności

en: Below
pl: Poniżej

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Value type
pl: Typ wartości

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Text format
pl: Format tekstu

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Select the input format for the body field of the nodes to be created.
pl: Wybierz format wprowadzania dla pola treści tworzonych węzłów.

en: Update existing @entities
pl: Aktualizuj istniejące @entities

en: Existing @entities will be determined using mappings that are a "unique target".
pl: Istniejące @entities będą określone za pomocą mapowań, które są "unikalnym celem".

en: Do not update existing @entities
pl: Nie aktualizuj istniejących @entities

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
pl: Przesunięcie względem aktualnego czasu takie jak "!example1" lub "!example2"

en: Skip hash check
pl: Pomiń sprawdzenie ciągu hash

en: Force update of items even if item source data did not change.
pl: Wymuś aktualizację pozycji nawet jeżeli dane źródłowe są niezmienione.
