Timefield (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Required
fr: Requis

en: Label
fr: Libellé

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Time
fr: Heure

en: Never
fr: Jamais

en: Fields
fr: Champs

en: Optional
fr: Facultatif

en: Duration
fr: Durée

en: Days
fr: Jours

en: Start Time
fr: Heure de début

en: End Time
fr: Heure de fin

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: @min and @max
fr: @min et @max

en: Data Source
fr: Source de données

en: exposed
fr: exposé

en: Time Field
fr: Champ Horaire

en: To Time
fr: Heure de fin

en: Time Input Format
fr: Format de saisie du temps

en: AM text
fr: Texte AM

en: PM text
fr: Texte PM

en: Disable jQuery Timepicker plugin.
fr: Désactiver le plugin jQuery Timepicker.

en: Occurs on Monday (outputs "Monday").
fr: Se produit Lundi (affiche "Lundi").

en: Occurs on Monday (outputs "Tuesday").
fr: Se produit Lundi (affiche "Mardi").

en: Occurs on Monday (outputs "Wednesday").
fr: Se produit Lundi (affiche "Mercredi").

en: Occurs on Monday (outputs "Thursday").
fr: Se produit Lundi (affiche "Jeudi").

en: Occurs on Monday (outputs "Friday").
fr: Se produit Lundi (affiche "Vendredi").

en: Occurs on Monday (outputs "Saturday").
fr: Se produit Lundi (affiche "Samedi").

en: Occurs on Monday (outputs "Sunday").
fr: Se produit Lundi (affiche "Dimanche").
