Timelinemap (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Add
hi: जोड़ें

en: Year
hi: वर्ष

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Month
hi: माह

en: No posts available.
hi: पोस्ट उपलब्ध नहीं है।

en: Day
hi: दिन

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Basic
hi: सामान्य

en: Link to node
hi: लिंक टू नोड

en: Hour
hi: घंटा

en: Minute
hi: मिनट

en: Second
hi: सेकंड
