Timelinemap (7.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Operations
ru: Операции

en: Display settings
ru: Настройки отображения

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Add
ru: Добавить

en: Year
ru: Год

en: Filter
ru: Фильтр

en: Width
ru: Ширина

en: Month
ru: Месяц

en: No posts available.
ru: Материалы отсутствуют.

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Basic
ru: Основное

en: Google Maps API Key
ru: Ключ от Google Maps API

en: Link to node
ru: Ссылка на материал

en: Default width
ru: Ширина по умолчанию

en: Hour
ru: Час

en: Minute
ru: Минута

en: Second
ru: Секунда

en: Your personal Googlemaps API key.  You must get this for each separate website at <a href="http://www.google.com/apis/maps/">Google Map API website</a>.
ru: Ваш личный ключ Googlemaps API. Вы должны получить его на <A href="http://www.google.com/apis/maps/">сайте Google Map API</A> для каждого отдельного сайта.

en: Managed by <a href='@url'>keys api</a>.
ru: Управление <a href='@url'>keys api</a>.

en: Map height
ru: Высота карты

en: Embed code
ru: Код вставки

en: Longitude field
ru: Поле долготы

en: Map: Standard street map.
ru: Карта: стандартная карта с улицами

en: Satellite: Standard satellite map.
ru: Спутник: Земная поверхность

en: Hybrid: Hybrid satellite map.
ru: Гибрид: Спутник с дорогами

en: Terrain: Physical feature map.
ru: Ланшафт: Физическая карта

en: No fields available.
ru: Нет доступных полей.

en: Delete selected
ru: Удалить выбранные
