Timelinemap (7.x-1.0-rc2) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Add
tr: Ekle

en: Year
tr: Yıl

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Width
tr: Genişlik

en: Month
tr: Ay

en: No posts available.
tr: Gönderi yok.

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Basic
tr: Temel

en: Google Maps API Key
tr: Google Haritalar (Google Maps) API anahtarı

en: Link to node
tr: Düğüm bağlantısı

en: Default width
tr: Öntanımlı genişlik

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Second
tr: Saniye

en: The default width of a timeline (in units of em, px or %), e.g. 600px or 90%.
tr: Zaman şeridinin öntanımlı genişliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 600px ya da 90%.

en: The default height of a timeline (in units of em, px or %), e.g. 400px.
tr: Zaman şeridinin öntanımlı yüksekliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 400px.

en: Decade
tr: Onyıl

en: Century
tr: Yüzyıl

en: Millennium
tr: Bin yıl

en: Clear filters
tr: Filtreleri temizle

en: You need at least one field before you can configure your field settings
tr: Alan ayarlarını yapılandırabilmeniz için en azından bir alana ihtiyacınız var.

en: No fields available.
tr: Kullanılabilecek alan yok.

en: Delete selected
tr: Seçileni sil

en: Orginal image size
tr: Özgün resim boyutu

en: Not displayed
tr: Gösterilmiyor

en: Displays data as timelinemap.
tr: Veriyi timelinemap şeklinde gösterir.

en: Configure Timelinemap settings
tr: Timelinemap'i Yapılandır

en: Data visualization
tr: Veri görüntülenmesi

en: Fiter embeds
tr: Gömülü dosyaları filtrele

en: Timelinemap settings
tr: Timelinemap ayarları

en: Timelinemap embed files
tr: Timelinemap gömülü dosyalar
