Tin Can Learning Record Store (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Response
uk: Відповідь

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Length
uk: Довжина

en: Updated
uk: Оновлено

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: All
uk: Все

en: Extensions
uk: Додатки

en: Success
uk: Успіх

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Duration
uk: Тривалість

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: OpenID
uk: Служба OpenID

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: Profile ID
uk: ID профілю

en: Platform
uk: Платформа

en: File URL
uk: URL файла

en: Object Type
uk: Тип об'єкта

en: Remove item callback
uk: Видалити зворотний виклик елемента

en: More Info
uk: Більше інформації
