Tin Can Learning Record Store (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Type
de: Typ

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: Response
de: Antwort

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Length
de: Länge

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: All
de: Alle

en: Extensions
de: Erweiterungen

en: Success
de: Erfolg

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Duration
de: Dauer

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: Stored
de: Gespeichert

en: Raw
de: Rohdaten

en: Profile ID
de: Profil-ID

en: Platform
de: Plattform

en: Activity ID
de: Aktivitäts-ID

en: File URL
de: Datei-URL

en: Remove item callback
de: Eintrags-Callback entfernen

en: Completion
de: Abgeschlossen
