Tin Can Learning Record Store (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Response
hi: उत्तर

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Length
hi: लंबाई

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: All
hi: सभी

en: Success
hi: सफलता

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Duration
hi: अवधि

en: OpenID
hi: ओपेन-आईडी
