Tin Can Learning Record Store (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Response
it: Risposta

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Length
it: Lunghezza

en: Updated
it: Aggiornato

en: All
it: Tutti

en: Success
it: Riuscito

en: Configuration
it: Configurazione

en: Duration
it: Durata

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Profile ID
it: ID del profilo

en: File URL
it: URL del file
