Tin Can Learning Record Store (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Response
pt: Resposta

en: Name
pt: Nome

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Label
pt: Rótulo

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Length
pt: Comprimento

en: Updated
pt: Atualizado

en: All
pt: Tudo

en: Extensions
pt: Extensões

en: Success
pt: Sucesso

en: Configuration
pt: Configurações

en: Duration
pt: Duração

en: Content Type
pt: Tipo de conteúdo

en: Profile ID
pt: ID do perfil

en: Activity ID
pt: ID da atividade

en: File URL
pt: URL do Arquivo

en: Remove item callback
pt: Remover chamada de item

en: Completion
pt: Concluído
